Top Hammer sistemi , üstten darbeli çekiç prensibi ile hareket eder, makinanın kompresör vasıtası ile oluşturduğu hava enerjisinin pistona vurus yapması ile taşa enerji iletimi başlar , rotasyon yapan shank yatağı ,pistonun belirli bir ivmeyle shank'ın arkasına vurması ile ilk önce delme rod'una daha sonrada top hammer bit'e ve en nihayetinde  delgı yaptıgı zemine enerjiyi  iletır, bu şok dalgaları ile bır yandan kayaça vurup malzemeyi kırar ve bir yandanda kompresör vasıtası ile delgı sırasında olusan taş tozunu , yüksek  basınçlı hava ile dışarı atarak ,öğütülmüş olan malzemeyi tekrar öğütmemek adına deliğin dışına atar.
 
Günümüzde eski sistem delme teknikleri yerine , tercih sebebi olarak daha az enerji ve zamanda , daha fazla delik sayısı ile patlatma zemini açmaya yarayan top hammer makınalar , Taş ocakları , Maden ocakları , Otoyol İnşaatları ve Müteahhit'lik hizmetlerinin vazgeçilmez ana makinalarından birisidir.
     Kaya Delme Ekipmanlarında yüksek teknoloji, verimlilik ve kaliteyi ilke edinen firmamız, Delik Dibi (DTH) Tabanca ve Bit ürünleriyle birlikte müşterilerine geniş bir yelpazede satış hizmeti sunmakta ayrıca Su Sondajı Firmaları, Maden İşletmeleri, İnşaat Müteahhitleri, Zemin Firmaları, Karayolları, DSİ ve Köy Hizmetlerinin kaya delme ekipmanları taleplerini karşılamaktadır.

     Makinenin verdiği baskı ve dönme kuvveti tijler veya auger ile bunların ucunda bulunan kaya veya kil matkabına aktarılarak delme işlemi yapılır. Dolgu malzemesi ihtiva eden veya yeraltı suyu altında bulunan zeminlerde delgi esnasında yıkıntıyı önlemek için muhafaza borusu kullanılır.

michael kors borse louis vuitton sito ufficiale tiffany gioielli scarpe mbt nike air max bianche nike free run christian louboutin outlet polo ralph lauren prezzo gioielli tiffany polo ralph lauren prezzi nike roshe run louboutin outlet occhiali louis vuitton jordan scarpe borse michael kors spaccio hogan polo ralph lauren uomo cheap levitra uk kamagra 100mg levitra uk